d

VIRAL CODE

Skontaktuj się z nami

ViralCode | agencja programistyczna

Co nowego w WordPress 6.0?

WordPress jest systemem zarządzania treścią, dzięki któremu tworzenie stron internetowych lub blogów jest dużo łatwiejsze dla użytkowników. Jest pierwszym wyborem przy pisaniu stron internetowych i stanowi dużą część witryn internetowych na świecie.  24 maja ukazała się premiera nowej wersji WordPress 6.0 o nazwie “Arturo”. Wprowadzone niedawno aktualizacje zauważalnie dążą do tego, aby jeszcze lepiej pomóc twórcom przebić się na rynku. WordPress 6.0 zawiera ponad 400 zmian oraz 90 nowych funkcji pomagających użytkownikowi sprawnie tworzyć strony internetowe.

Dlaczego warto wykonać aktualizacje?

→ Bezpieczeństwo

Strony internetowe są narażone na ataki wirusów i oprogramowań, które mogą zmienić wygląd strony. Witryny, które nie były aktualizowane są bardziej narażone na ataki hakerskie, ponieważ nie posiadają aktualnych zabezpieczeń i łatwiej jest dostać się do ich bazy. Jeżeli strona zbiera dane od swoich użytkowników to tym bardziej wykonywanie aktualizacji jest jeszcze ważniejsze, aby uniknąć wycieku informacji.

→ Dopasowanie do zmian technologicznych

Należy dostosowywać funkcjonalność strony do pojawiających się zmian technologicznych. Elementy obsługiwane przez starsze aktualizacje mogą nie być kompatybilne z nowymi wersjami. Aby zapewnić klientom komfort użytkowania trzeba dopasowywać elementy na stronie pod techniczne wytyczne. Stosując aktualizację usprawniamy działanie naszej witryny i zapobiegamy wystąpieniu błędów.

→ Pozycjonowanie

Każda osoba chce aby jej strona była wysoko pozycjonowana w internecie i przyciągała szerokie grono klientów. Nieprzeprowadzona aktualizacji może spowodować obniżenie się widoczności witryny w wyszukiwarce. Algorytm uwzględnia częstotliwość zmian  dokonywanych na stronie i jeśli nie są wdrażane systematycznie to pozycjonuje stronę niżej od pozostałych. Nie trzeba edytować zakładek ofertowych lub “o mnie”, aby wpłynąć na lepszą widoczność. Wystarczy przeprowadzić aktualizację, która dokona małych modyfikacji np. w zakładce blog i poprawi jej pozycjonowanie w internecie.

→ Komfort obsługi dla klientów

Regularne aktualizacje strony świadczą o pozytywnym stosunku administratora do odbiorców. Ułatwiają proces korzystania z witryny i pozwalają na używanie wszystkich funkcji. Co więcej wprowadzanie nawet drobnych zmian wpływa pozytywnie na odbiór i zainteresowanie klientów oraz wzmaga chęć odwiedzenia strony.

Co zmienia aktualizacja?

W aktualizacji WordPress 6.0 dokonywane są ulepszenia w zakresie: wtyczek ,motywów, styli, widoku listy,  oprogramowania, zmian w edytorze Gutenberg, dodatkowych narzędzi projektowych, zwiększenia ilości szablonów,  szybszego wstawiania łączy wewnętrznych, kontrolowania blokady bloków, poprawionej wydajności i innych usprawnień pomocnych dla administratora. Pozwalają na bezpieczniejsze tworzenie treści i dają większe możliwości edytorskie.

Jak aktualizować WordPress?

Przy wykonywaniu aktualizacji należy kierować się wiedzą, rozsądkiem i znajomością systemu. Dobrze jest zapoznać się ze zmianam, które będa zachodziły na stronie i przejrzeć dokumentację techniczną. Wygodnym sposobem wykonywania aktualizacji jest powierzenie jej osobom kompetentnym, czyli programistom, którzy będą wiedzieli jak poradzić sobie
z każdym napotkanym problemem i w pełni zaimplementować zmiany. Nasza agencja również wykonuje usługi aktualizacji, więcej o tym możesz poczytać tutaj.

Dodaj komentarz