d

VIRAL CODE

Skontaktuj się z nami

ViralCode | agencja programistyczna

Wycena projektów – dlaczego każdy projekt wycenia się indywidualnie.

Bardzo często dostajemy zapytanie „ile kosztuje strona internetowa” na co zawsze odpowiadamy „to zależy”.

Podobnie sprawa ma się z wieloma rzeczami z zakresu sprzedaży usług, a nie produktów, które mają niezmienne cechy i są wyprodukowane wcześniej. Wyobraźmy sobie, że przychodzimy do architekta i pytamy się „ile kosztuje projekt domu”. Póki nie doprecyzujemy jaki dom chcemy zbudować i jeśli nie korzystamy z uprzednio przygotowanych projektów odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa. Tak samo jak przychodzimy do mechanika z zepsutym samochodem i pytaniem „ile kosztuje naprawa”. Póki mechanik nie zdiagnozuje usterki i nie ustali ile czasu zajmie mu naprawa i jakie części musi zakupić nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Identycznie sprawa ma się ze stronami internetowymi, sklepami, portalami etc.

Na cenę strony czy innego produktu IT wpływa wiele elementów. Dla zobrazowania zakresu cenowego stworzyliśmy najbardziej standardowe „pakiety” wykonania np strony jednak zawsze do takiego pakietu należy wykonać wycenę szczegółową. Dlaczego? Poniżej podajemy szereg elementów, które wpływają na wycenę i w zależności od wyboru elementu i ścieżki realizacji cena będzie inna.

  • Środowisko serwerowe na jakim będą pracować programiści, a m.in. czy będzie to hosting, który jest już poprawnie skonfigurowany czy serwer który wymaga konfiguracji lub zastosowania odpowiednich technologii. Idąc za przykładem budowy domu – kluczowy jest grunt na którym dom będzie budowany. Odwołując się do przykładu mechanika istotne jest na jakiej marce samochodu będzie pracował mechanik część z nich specjalizuje się np. tylko w Citroenach lub szczególnie Citroenów nie robi.
  • Ilość podzakładek oraz zawartość tych zakładek – to ma przełożenie bezpośrednio w ilości pracy jaką programista i grafik musi poświęcić przy projekcie, a jak wiadomo ilość godzin pracy ma bezpośrednie przełożenie na cenę wykonania projektu.
  • Funkcjonalność – im więcej funkcji, które należy okodować czy modułów, które należy skonfigurować tym więcej godzin pracy bądź potrzeby dokupienia np odpłatnych modułów u zewnętrznego dostawcy
  • Projekt graficzny – są projekty graficzne, które potrafią wydłużyć czas standardowego kodowania nawet 3-4 krotnie ze względu na bardzo niestandardowe pomysły zatem im bardziej wymyślna grafika tym kodowanie jej jest trudniejsze, a szczególnie wdrożenie ich wersji mobilnych.
  • Technologia – w zależności od wyboru technologii czas wykonania jak i koszt roboczej godziny programisty będzie różny. Podobnie jak z specjalistami np lekarzami w zależności od zakresu ich specjalizacji robocza godzina jest wyceniana inaczej.
  • Szybkość wykonania – jeśli potrzebujesz czegoś na już to niestety stawki “na już” są dużo wyższe niż stawki za prace idące zgodnie z harmonogramem i uprzednio zaplanowane.

Oczywiście elementów jest wiele, ale nie musisz o tym wiedzieć. Przychodząc do nas z informacją czego potrzebujesz i w jakim budżecie chcesz się poruszać dopasujemy rozwiązanie i ofertę do Ciebie i pokażemy co i jak wpływa na wycenę. Zawsze dostarczamy bardzo szczegółowe wyceny, ale pamiętaj że równie szczegółowe informacje musimy uzyskać od Ciebie

Jeśli zastanawiasz się jakie są zakresy naszych cen możesz zapoznać się z tym pod poniższymi linkami:

lub poprosić nas o przesłanie takiej ogólnej oferty do Ciebie na maila (kontakt)

Dodaj komentarz